Marec – mesiac zálohovania

Zálohujú všetci. Či už ide o jednotlivcov alebo firmy, v dnešnej dobe je samozrejmé, že si každý chráni svoje dôležité dáta, informácie či osobné spomienky vo forme rodinných fotografií, a to tak, že ich zálohuje. V súčasnom svete je každá firma závislá od dát – ich zhromažďovania, toku, ukladania, ochrany a ich strata môže mať pre ňu nedozerné následky.

Spoločnosť eGroup Solutions, a. s. je dlhoročným partnerom viacerých veľkých IT spoločností (IBM, HPE, Dell EMC, Veeam, Acronis atď.) v oblasti zálohovania dát a centrálnych dátových úložísk. Zálohovanie nás baví a sme v ňom skutočne dobrí, čo potvrdzujú za nás aj naše výsledky. Z najnovších referečných prípadov môžeme spomenúť napríklad projekt výmeny fyzických páskových knižníc v spoločnosti Slovak Telekom, a.s., ktorého cieľom bola dodávka a výmena fyzických páskových knižníc v dvoch dátových centrách spoločnosti. Súčasťou projektu bola aj integrácia páskových knižníc s ich existujúcim centrálnym zálohovacím systémom a poskytovanie služieb spojených s riadením celého projektu.

Dodaním páskových knižníc zákazník získal zariadenia, ktoré sú vďaka svojej škálovateľnosti a flexibilite, vlajkovou loďou na trhu s páskovými knižnicami. Páskové knižnice umožňujú rozširovanie expanzných boxov, majú redundantnú robotiku, excelentný systémový ovládač a sú osadené páskovými mechanikami najnovšej generácie.

Požiadavky na zálohovanie dnešnej IT prevádzky sa diametrálne odlišujú od požiadaviek na zálohovanie IT prevádzky spred niekoľkých rokov. Tým, že sa neustále mení a dopĺňa IT infraštruktúra v každej spoločnosti, rozrastá sa aj počet a veľkosť systémov, ktoré je treba zálohovať. Dnes už vo väčšine firiem nie je zálohovaný len hlavný informačný systém, ale aj všetky ostatné systémy – emaily, databázy, marketingové podklady, CRM a podobne. Samozrejme, čo systém – to špecifické požiadavky na jeho zálohovanie. Rozdielny je čas, kedy je možné systémy zálohovať, odlišné sú podporované formáty zálohovaných súborov a rozdielne sú aj požiadavky na obnovu – od jednotlivých súborov, až po celé virtuálne servery.

Zabezpečenie nulového výpadku či nulovej straty dát je dennodenná drina, pri ktorej Vás čakajú reálne a častokrát nevyspytateľné nástrahy. Správne zálohovanie a branné cvičenia s obnovou dát sú dôležité pre Vaše podnikanie.

Ak si netrúfate, nechajte tieto starosti na nás. Správnym výberom partnera pre oblasť zálohovania a obnovy dát, môžete predísť katastrofe a byť pokojný. A ako najdôležitejší efekt sa Vám dostane viac času pre Váš biznis. Čo viac si môžete priať?