Digitálna transformácia – povinná jazda pre Váš biznis

Zúčastnili sme sa raňajok s Googlom, ktoré naozaj chutili. Boli zamerané na technológie, ktoré pomáhajú meniť svet, urýchľujú biznis a predovšetkým šetria ľuďom prácu.

Magdalena Dziewguc (Head of Google Cloud PL CZ SK) vniesla svoj pohľad na digitálnu transformáciu. Vraví: ,,Digitálna transformácia nie je nič, čo by ste mohli nechať na „potom“. Veľké firmy majú maximálne tri roky, aby nastúpili na tento vlak“. Uvedomelý CEO vie, že sa blíži zmena, ale nemá dostatok technológií. Potrebuje na to partnera. Partnera, ktorý musí byť rýchly, musí byť lídrom v poskytovaní IT komplexne a tak uľahčiť work-flow danej organizácie, ktorý je pre úspech kľúčový. Google považuje za dôležité zmeniť lineárny spôsob práce na sieťový (work → network). Budúcnosť IT spočíva vo vytváraní digitálnych pracovných miest, čo znamená dodať všetky potrebné informácie na tom pracovnom mieste a tomu človeku, ktorý ich potrebuje. Teda dodať okamžité instantné informácie v reálnom čase. Všetko je o komunikácii a cieľom IT je umožniť pomocou SW čo najviac komunikovať. Musíme spolupracovať, aby sme zmenili spoločnosť, pretože byť v niečom spolu, je lepšie ako byť sám.

Rozdiel medzi starými a novými firmami spočíva v tom, že v novej neexistuje, že máme pracovnú dobu, že sme v práci alebo doma, že máme adresu. Na tom nezáleží. Tak ako Google je všade a non-stop, tak môže fungovať každá firma a nemať otváracie hodiny pre svojich zákazníkov. Ďalšia dôležitá vec je bezpečnosť a platforma – treba byť viditeľný na mobile. V digitálnej spoločnosti musí všetko komunikovať so všetkým, len tak dosiahneme, že človek môže robiť stále, bez ohľadu na priestor a čas. Teda investíciami do IT firma nielenže uľahčí prácu zamestnancom prostredníctvom umožnenia kooperácie vo všetkom, ale prinesie jej to oveľa väčší efekt, a to zvýšenie produktivity. Je ľahké povedať: ,,Takto to fungovalo posledných desať rokov, bude to tak naďalej.“ Ale to nie, nedá sa ,,ísť späť časom“, je potrebné robiť zmeny. Dajte si preto do svojho programu budúcnosť a buďte tam rýchlo!