Boli sme na najdôležitejšej Zabbix konferencii v tomto roku

9. a 10. septembra sme sa zúčastnili 6. ročníka Zabbix konferencie v Lotyšskej Rige.

Stretli sme sa s odborníkmi v oblasti IT, členmi celosvetovej Zabbix komunity, manažérmi a celým vývojovým tímom tohto fenomenálneho, celosvetovo uznávaného softvéru na monitorovanie IT infraštruktúry.

Témy boli rôzne a naozaj veľmi podnetné, keďže už len samotný pojem Zabbix je témou sám o sebe. Užívali sme si prílev informácií prostredníctvom praktických prípadových štúdií, živých ukážok technológií a pokročilých technických riešení či obchodných prezentácií. Na konferencii bola predstavená najnovšia verzia Zabbix 3.2, ktorá vyšla oficiálne do obehu až dnešným dňom. ,,Nová verzia je zameraná na zjednodušenie operácií, analýzu hlavných príčin výpadkov v IT prostrediach, monitorovanie rozsiahlych metrík zavedením korelácie udalostí a vysokovýkonného spracovania problémov“, vyzdvihol jeden z benefitov novej verzie Alexei Vladishev, zakladateľ a CEO spoločnosti Zabbix, odborník s viac ako 15-ročnými skúsenosťami s vývojom tejto platformy.

Všetkých spájalo jedno – spoločná vášeň pre monitoring v IT. Získali sme nové kontakty, zoznámili sa s podobne naladenými ľuďmi, posilnili sme naše existujúce partnerstvo so spoločnosťou Zabbix a položili sme základy osobného priateľstva s českými a slovenskými Zabbix-ákmi, ktorí sa konferencie zúčastnili (viď. foto).

Po úspešnom absolvovaní testov priamo na mieste konania konferencie, získal náš kolega Roman do svojej zbierky ďalší certifikát Zabbix 3.0 Certified Specialist, za čo sme naňho patrične hrdí.