31. marec – Svetový deň zálohovania

Svetový deň zálohovania (World Backup Day) pripadá na 31. marca ako neoficiálny sviatok, ktorý sa do kalendára dostal vďaka iniciatíve niekoľkých zainteresovaných používateľov informačnej a sociálnej siete Reddit, na ktorej sú uvedené aj nasledovné štatistiky: 30 % ľudí nikdy nezálohovalo svoje súbory, každú minútu sa ukradne alebo stratí 113 mobilných telefónov, každý mesiac je vírusom infikovaný každý desiaty počítač.

Ľudia by sa mali dozvedieť viac o rastúcej úlohe údajov v našom živote a dôležitosti ich pravidelných záloh. Buďte opatrní a 31. marca si zálohujte svoje súbory. V práci pracovné, doma súkromné, pretože nie všetky žarty, ktoré prináša nasledujúci deň – 1. apríl, sú v konečnom dôsledku smiešne. Veľa ľudí ani nevie, čo je záloha a tí čo vedia, častokrát podceňujú zálohovanie, zabúdajú naň a potom sa čudujú, keď o údaje prídu, napríklad pri poruche pevného disku.

Zálohovanie znamená vytvorenie ďalšej kópie súborov, ktoré človek považuje za dôležité, pričom si zálohovanú kópiu odloží na inom mieste ako na pevnom disku počítača tak, aby zálohované súbory ostali v bezpečí, napríklad na externý disk, CD/DVD či USB kľúč.  Dnes sa veľa vecí presúva do cloudu. Je to priestor na internete, ku ktorému má človek prístup a môže do neho kedykoľvek vojsť. Ak to človek a firmy myslia so zálohovaním vážne, potom treba siahnuť po komplexnom cloudovom riešení, aké poskytuje aj naša spoločnosť a ktoré Vám zabezpečí, že sa k svojim údajom skutočne dostanete.